Kategoriler
Sepetim

Mesafeli Satış Sözleşmesi

ElektronikSigaraShop.org e-ticaret sitesinin sattığı tüm ürünler aksi belirtilmedikçe 14 gün firma tarafından garantilidir. Ürünün garanti kapsamındayken kullanım hatalarına bağlı olmayan arızaları için veya ürünün fabrikadan hatalı üretildiğini düşünüyorsanız, lütfen sipariş numaranızı bildirerek Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz.

Satın almış olduğunuz bir ürünü 14 günlük süre içinde değiştirebilirsiniz. Bu süreden sonra iade talebi olan ayıplı (kusurlu), ya da kusursuz bir ürün firmamız tarafından kesinlikle iade alınmamaktadır.

İade edilecek ürünün ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi belirten bir dilekçe ve ürün ile çıkış depomuza gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapılıp iadesinde kusur olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, maksimum 14 iş günü içinde ürün fiyatı hesabınıza geri yatırılacaktır. Bu işlemler sırasında oluşacak nakliye ücretleri müşteri tarafından karşılanacaktır.

ElektronikSigaraShop.org; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, *kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

* "Kullanılma" ibaresi, ürünlere göre farklı anlam ifade edebilmektedir;

İade edilen ürünler, tarafımıza, uygun nakliye aracı ile gönderilmeli, iadelerde firmamız adresten ürünleri teslim almayacaktır.

İade edilen ürünlerin bedeli, banka ile olan anlaşmalarımız gereğince maksimum 14 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilecektir.

Nakliye esnasında ürün ambalajı veya kutusunda meydana gelebilecek, yırtılma-çizilme gibi durumlarda, iadeniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda nakliye firması ile irtibata geçmek ve gerekli iletişimi sağlamak müşterinin yükümlülüğündedir.

Sipariş İptal Koşulları 

ElektronikSigaraShop.org üzerinden verdiğiniz siparişlerde, aynı gün içerisinde, nakliyesi ve/veya teslimatı yapılmamış siparişlerden cayma hakkınız bulunmaktadır. Nakliyesi ve/veya teslimatı yapılmamış siparişlerinizi aynı gün içerisinde iptal etmeniz durumunda hiçbir ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Kargonuz yola çıktıktan sonra yapılan iptallerde siparişi onaylamış olan müşteri kargo tutarını hesap nolarımıza iade etmekle yükümlüdür.

Türkiye 'de Kapıda Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır?

Kapıda ödeme sistemi kısaca şu şekilde çalışmaktadır: Ürün kapınıza gelir kapıya getiren kargo görevlisine önce ödemeyi yaparsınız ödemeyi aldıktan sonra kargo görevlisi size poşeti teslim eder. Kontrol için kargo görevlisine kontrol etmek istediğinizi söyleyip beklemesini istersiniz burada kargo görevlisinin gözü önünde açıp kontrol edersiniz içerisinden bozulmuş, kırılmış bir ürün çıkması halinde hemen orada kargo görevlisine tutanak tutturmak istediğinizi söyleyin ve hasar tespit tutanağı oluşturun. Bu tutanak ile kargo firması maksimum 1 hafta içerisinde orada ödemiş olduğunuz ücreti hesabınıza iade edecektir.

Şu an Türkiye 'deki tüm kargo şirketlerinin kapıda ödeme sistemi bu şekilde çalışmaktadır. Biz satıcılar olarakta burada arada kalmış durumdayız, bir çok müşterimiz gibi bizlerde ürün kapıya geldiğinde önce kontrol edilip daha sonra ödemenin tahsil edilmesini istiyoruz ama kargo firmaları bu konudan şu an taviz vermiyor açıklamaları ise şu şekilde oluyor; Gönderilen kargo poşetleri gönderici firmanın şubeye tesliminden müşteriye ulaşana kadar onu gerekli adrese götürecek kuryelere zimmetlenmektedir. Bu zimmet işlemi müşteriye ulaşana kadar minimum 4,5 kuryenin elinden geçmektedir. En son müşterinin adresine teslim etmeye giden kuryede herhangi bir gasp veya anlaşmazlık yaşanmaması için öncelikle ücreti talep etmektedir. Bu konuda çok tutucular ücreti önden almadan poşeti teslim etmiyorlar. Yazdıklarımızın teyidi için isterseniz MNG Kargo çağrı merkezini arayıp bilgi alabilirsiniz: https://www.mngkargo.com.tr - Bu konuda hassas olan, ürünü görmeden almak istemiyorum diyen müşterilerimiz kargoları çıkartılmadan önce bize haber vermeleri durumunda gerekli bilgilendirme yapılacaktır.


Ekstra Bilgi İçin Lütfen İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI (LÜTFEN OKUYUN) başlıklı yazımızıda okuyun.

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.